Уролог.UA

Еректильна дисфункція

Зміст статті:

Проблема з ерекцією зустрічається набагато частіше, ніж хотілося б представникам сильної статі. Згідно зі статистичними даними, еректильна дисфункція спостерігається у кожного третього пацієнта.

Найчастіше проблеми з ерекцією, включаючи нездатність досягнення оргазму під час статевого акту, залежать від віку. Основна частина чоловіків (понад 50%), страждають відсутністю ерекції, знаходяться у віці від 50 до 70 років, і лише в 10% від усіх зареєстрованих випадків слабкість еректильної функції спостерігається у молодих людей у віці до 30 років.

Класифікація та причини виникнення

Слабка ерекція – це неможливість вчинення статевого акту, відсутність потягу до партнерки, зниження лібідо. Існує досить багато факторів, що призводять до разового прояву еректильної дисфункції. Це можуть бути стресові стани і сварки з другою половинкою, наявність захворювань, втома, надмірна кількість випитих алкогольних напоїв.

Проте, сприймати порушення в якості системної патології варто в тому випадку, якщо в середньому з чотирьох спроб вчинити статевий контакт одна стабільно виявляється невдалою. Ігнорувати проблеми з ерекцією навіть у тому випадку, коли вона не зникла повністю, а лише ослабла, не можна. Іноді подібне порушення є початковим симптомом небезпечних хвороб, які необхідно виявити на ранніх етапах розвитку для найбільш дієвого лікування.

Види дисфункції поділяють на такі:

Перша розвивається в 29% випадків і включає всі різновиди захворювання на тлі ураження органів. Психологічні дисфункції з’являються приблизно в 40% випадків. Форми і типи порушень залежать від захворювань, у зв’язку з якими розвивається дисфункція, та інших супутніх факторів:

Форма еректильної дисфункціїВпливові фактори
Судинна.Гіпертонія і цукровий діабет, ушкодження тазових судин, наявність гіперліпідемії.
Нейрогенна.До факторів, що призводить до патології, відноситься інсульт і ниркова недостатність хронічного характеру, наявність дегенеративних патологій, до яких відносять розсіяний склероз і хвороба Паркінсона, новоутворення ЦНС, травми і захворювання спинного мозку, наявність полінейропатії.
Гормональна.Захворювання Кушинга, наявність гіпогонадизму, гіпо – і гіпертиреоїдізму, гиперпролактенемии
Анатомічна.Захворювання Пейроні, переломи тазових кісток або статевого органу.
Лікарська.Прийом наркотичних препаратів, гормонів, ліків проти депресивних станів, анти-гіпертензивних складів.
Психогенна.Сильні емоційні переживання, боязнь сексу, невдоволення собою, перевтома та інші.

Появи ерекції зазвичай передує стимуляція відчуттів або уяву, в результаті чого ЦНС виробляє нервові імпульси, під впливом яких відбувається приплив крові до пеніса, і наростає збудження. Кров надходить в печеристі тіла члена, викликаючи збільшення органу і поява його твердості. Як видно зі статистики, особливо часто нездатність до задоволення партнера носить психологічний характер. До причин, під впливом яких виникають психологічні проблеми пов’язані з ерекцією, відносять:

Особливість психологічних факторів – в їх здатності відволікти чоловіка від зазвичай спонукають його речей. Якщо вік представника сильної статі не перевищує сорока років, у більшості випадків імпотенція викликана саме психологічними причинами. У певного відсотка чоловіків проблеми починаються при думках про укладення шлюбу, іншим представникам сильно підлоги складно підтримувати сексуальні стосунки з половинкою після появи на світ первістка.

Чому буденні явища викликають імпотенцію

Слабка ерекція, а іноді і повна імпотенція, може виникнути за звичайних явищ і дій, які чоловік звично здійснює щодня або досить часто:

Цікавий факт. Вчені довели, що ревнощі веде до проблем з потенції. У чоловіків, чиї половинки занадто щільно спілкувалися з оточуючими представниками сильної статі, труднощі спостерігалися частіше на 92%.

Симптоматика і діагностика

Перші симптоми проявляються відсутністю спонтанних ерекцій у ранковий і нічний час та адекватної реакції при статевих зносинах. Якщо спонтанна реакція присутня, а з адекватною виникають проблеми, можна досить впевнено стверджувати, що має місце психологічна травма. При наявності порушень у обох еректильних функцій, говорять про патології органічної форми.

На розвивається імпотенцію вказує зниження фригідності, знижується частота сексуальної активності. Може спостерігатися недостатня твердість пеніса при збудженні. При наявності таких симптомів підозрюють судинні, гормональні, нейрогенні та інші органічні розлади. Рідше такий список ознак властивий психологічних патологій.

Порушення еректильної функції включають в себе і передчасне сім’явивергання, що відбувається або в самому початку зносини, або до початку злягання. Причина зазвичай має органічний характер і пов’язана з порушенням функціональності судинної системи.

Що стосується діагностики, нею займається уролог або андролог. Лабораторним дослідженням передує опитування потерпілого – спеціаліст з’ясовує подробиці щодо його статевого життя, включаючи взаємини з сексуальними партнерами. Наявність гормональних порушень може бути опосередковано визначено при вивченні будови скелета, стану статевих органів і м’язів, волосяного покриву тіла. На базі первинного огляду і відповідно з скаргами пацієнта призначають лабораторні та інструментальні аналізи:

На основі отриманих результатів обстежень розробляється терапевтична схема. Однак, статистика стверджує, що 71% постраждалих до лікарів не зверталися, причому 68% пояснювали такий підхід небажанням збентежити лікаря.

Лікування патології та профілактичні заходи

На тлі всього перерахованого, усунення проблеми проводиться на тлі нормалізації способу життя: необхідно усунути всі фактори ризику, розрахувати здоровий ритм активності відносно сексу. Необхідно вивчити прийняті препарати – можливо, сексуальна активність знижується в результаті прийому певних фармацевтичних засобів, у цьому випадку може знадобитися їх заміна. Якщо проведення радикального лікування неможливо, застосовують симптоматичну терапію:

Якщо всі можливості були вичерпані, може бути запропоновано протезування із застосуванням напівжорстких або гідравлічних імплантатів, здатних імітувати ерекцію.

Враховуючи, що багато причин, що призводять до поганої ерекції, усуваються без особливих ускладнень, профілактика патології може стати досить ефективним способом, що дозволяє уникнути проблеми. Для цього необхідно відмовитися від куріння, вживання алкоголю у великих обсягах, прийому наркотичних речовин, потурбуватися підтриманням нормального ваги і регулярно займатися оздоровчою гімнастикою. Згідно зі статистикою, при збільшенні фізичної активності ризик розвитку імпотенції у представників сильної статі в середньому віці знижується на 70%. По можливості необхідно виключити прийом препаратів, що негативно впливають на потенцію, постійно контролювати рівень холестерину і показники артеріального тиску.

Також слід уникати стресових ситуацій і вживати тільки здорову їжу. Застосовується дієта, яку призначають для того, щоб запобігти серцеві захворювання. У меню повинні входити свіжі овочі, плоди фруктових дерев і чагарників, рибні продукти, рослинні олії і каші з цілісних зерен. По можливості слід звести до мінімуму вживання жирних продуктів, смажених страв, напівфабрикатів і фастфуду.